Якщо відкриють ринок землі, то Україна перестане існувати — думка фермера
Сучасна агрономія: прозора, керована та прогнозована

У січні 2018 року український Уряд планує запустити ринок земель сільськогосподарського призначення. 

Чи буде таке нововведення корисним для українського фермера поінформував директор господарства-члена Асоціації виробників молока (АВМ) ПСП «Пісківське» Валерій Колоша, передає прес-служба АВМ.

«Я – українець. Виріс на рідній землі, а тому з патріотичної точки зору проти введення ринку. Говорячи в контексті бізнесу та мого підприємства, наш колектив розвиває ПСП «Пісківське» вже понад 20 років. У свій час доводилося брати кредити, щоб оптимізувати роботу ферми. А тому буде дуже гірко цього позбутися», — повідомив він.

За словами Валерія Колоши, сьогодні ПСП «Пісківське» надає 260 робочих місць та розвиває власну переробну діяльність.

«Тільки за рік підприємство прийняло на роботу 62 колег. Ми реалізували роботу пекарні, кондитерського цеху, переробку борошна, виготовлення олії. І, навіть, виготовляємо зефір. Однак, якщо сценарій піде по найгіршому варіанту, то все це треба буде зупиняти та звільняти людей. Чого, звісно ж, не хочеться робити. Якщо знищать фермерські господарства, то українська економіка ніколи не відродиться», — наголосив керівник ферми.

Валерій Колоша зазначив, що згідно з чинним текстом законопроекту земля сільськогосподарського призначення буде продаватися фізособам-українцям по 200 га в одні руки, а середня ціна за 1 га становитиме близько 1-2 тис. дол.

На його думку, сьогодні у фізичної особи з села нема 5 млн грн коштів. Тому виникає питання – хто її купить? Фермер опрацьовує 3000 га землі та утримує 3000 поголів’я худоби, на що і витрачається левова доля прибутку. Де ще взяти кошти на викуп землі – він не знає.

Керівник господарства зазначив, що «особи», які придбаватимуть землю – робитимуть це там, де вже є дієві господарства та ставитимуть свої умови, котрі безумовно не будуть вигідними для місцевого фермера.

«Наслідком цього стане вирізання великої рогатої худоби, оскільки ефективна молочна ферма в українських реаліях — це як мінімум 800-1000 голів, а на одну голову потрібно 1 га землі. Повторюсь – таких коштів немає», — відмітив він.

Завдяки роботі ПСП «Пісківське» розвиваються й інші сфери життєдіяльності села Піски, що на Чернігівщині.

Валерій Колоша зазначив, що господарство долучається до розвитку соціальної сфери. І тому для країни в цілому робиться більше, ніж здається. Оскільки зосереджуються не лише на своєму виробництві, а й дбають про навчальні заклади, які знаходяться на території села. Спільними зусиллями відроджують культуру, підтримують школу мистецтв і запрошують на роботу викладачів з інших міст, які навчають місцевих дітей.

За його словами, особливу увагу господарство приділяє підтримці молодих сімей та допомагає купувати їм житло. Так, вже біля 30 родин приїхали в Піски з різних куточків України.

«Якщо відкриють ринок землі, то наша Україна перестане існувати. Ми не готові до цього, адже в нас не працює законодавча система, відсутні державні кредити для придбання землі, щоби першочергово її могли викупити ті, хто має там господарства. І все ж таки, лишаюся з думкою, що земля має бути державною», — підсумував керівник ПСП «Пісківське».

Довідка:

Асоціація виробників молока (АВМ) – професійне об’єднання господарств, які займаються молочним скотарством. Створена у 2009 році АВМ є представником національної молочної галузі, головним лобістом інтересів молочарів на державному рівні та відстоює виробництво якісних молочних продуктів. Сьогодні понад 130 господарств з усіх куточків України є членами АВМ та мають 135 тис. голів великої рогатої худоби. Загальний земельний банк АВМ складає 1,3 млн га. Слід підкреслити, що спільний об’єм молока АВМ становить 460 тис. тонн. Близько 30% зданого на переробку українського молока ґатунку екстра класу вироблено господарствами АВМ.