У Приморську Запорізькій області відновлять будівництво двох вітроелектростанцій
Сучасна агрономія: прозора, керована та прогнозована

У Запорізькій області до 2010 року планують запустити в роботу дві вітроелектростанції – Приморську ВЕС та Приморську ВЕС 2 загальною встановленою потужністю 200 МВт.

 

Інвестором будівництва вітроелектростанцій виступає ДТЕК ВДЕ, операційна компанія, що координує діяльність ДТЕК в сфері відновлювальної енергетики. 
 
"Україна, а особисто південь Запорізької області має величезний потенціал відновлюваної енергетики і тому, цей сектор енергетики має стати пріоритетним напрямком розвитку в області", - зазначив заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Бабанін під час круглого столу, присвяченому реалізації проекту, повідомляє Українські вітроенергетична асоціація
 
Будівництво Приморської ВЕС було розпочато в 2013 році, проте через події на сході України і нестабільної політично-економічної ситуації проект був заморожений. Тоді, бачачи великі ризики, відмовилися працювати з Україною європейські банки. За совами заступника директора ТОВ "Вінд Пауер" (дочірня фірма "ДТЕК") Юрія Жабського, проект нарешті зрушиться з місця.
 
"Незважаючи на те, що ситуація зберігається дуже напруженою, незважаючи на те, що ризики дуже високі, нам вдається знаходити порозуміння серед європейських банків, які могли б брати участь у кредитуванні таких великих ємних проектів. У зв'язку з цим ми повертаємося до реалізації Приморської ВЕС", - повідомив Юрій Жабський.
 
За його словами, за час застою прогрес пішов вперед, тому ВЕС буде значно сучаснішою, аніж планувалось з  самого початку. Зокрема для будівництва вибрали новий тип турбін, який є найбільш сучасним - це самі топові турбіни компанії General Electric потужністю 3,8 МВт. Кожна з станція буде оснащена по 26 такими вітровими турбінами. 
 
У проект планується інвестувати близько 9,5 млрд грн (300 млн євро). Роботи почнуться цього року, а завершення першої черги проекту очікується до січня 2019 року. Загальна потужність двох ВЕС складе 200 МВт.
 
На території Запорізької області вже діє Ботієвська ВЕС, яка має найбільшу в Україні кількість вітрогенераторів – 65. У грудні 2012 року було запущено перші 30 вітряків. За словами представників станції, кількості електроенергії, що виробляється завдяки силі вітру, вистачить, аби повністю забезпечити населення Запорізької області без промислових об'єктів. На сьогодні Ботієвська ВЕС входить у п'ятірку найбільш вітроелектростанцій Європи.