Україна шукає нову назву для коньяку
Современная агрономия: прозрачная, управляемая и прогнозируемая

В Україні стартувало громадське обговорення нової назви, яка прийде на зміну «коньяку України». Відповідне голосування розміщено сторінці проекту «Географічні зазначення в Україні» в Facebook, пише AgroPortal.

Відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським союзом, Україна взяла на себе зобов’язання з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення «коньяк» (від назви французького міста Коньяк) для продукту вітчизняного виробництва.

Замість терміна «коньяк України» повинен вживатися або термін «бренді», або нова назва, яка буде поширюватися тільки на українську продукцію.

«Як ви знаєте, ми провели серію регіональних хакатонів (мозкових штурмів) з пошуку нової назви для коньяку України, в яких взяли участь представники виробників, торгових мереж, ресторанного бізнесу, а також влади, профільні асоціації, педагоги і вчені, маркетологи, сомельє і навіть філологи. Під час обговорень серед критеріїв нової назви найчастіше називалися унікальність, автентичність, звучання (в тому числі і на інших мовах), але при цьому простота і запам’ятовуваність», – наголошується в повідомленні.

Всього в процесі роботи було запропоновано понад півтори сотні робочих версій нової назви. Далі був складений список з тих назв, які отримали найбільшу підтримку, і зараз їх винесли на громадське голосування.

Інфоіндустрія